Ogród w lato usłany kwiatami

Porady

Ogród w lato usłany kwiatami

Latem każdy z nas odczuwa potrzebę, żeby spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz. Jeśli możemy chodzić w krótkich szortach i t-shircie to powinniśmy cieszyć się ową piękną pogodą jak najdłużej. Wszyscy Ci, którzy posiadają ogródki to właśnie latem mogą wychodzić na zewnątrz i cieszyć się zielenią trawnika, pięknymi roślinami kwitnącymi oraz iglakami.

W czerwcu, kiedy to zaczyna się lato nasz ogródek już powinien być zadbany, sezon ogródkowy rozpoczęty. Tym samym nie powinny czekać na nas prace porządkowe, a bynajmniej jedynie tylko te, które służą utrzymaniu należytego porządku w ogrodzie, takie jak koszenie trawnika, usuwanie przekwitniętych kwiatów, przycinanie róż. Jeśli założyliśmy ogródek warzywny to już w czerwcu będziemy mogli zbierać pierwsze plony. Jeśli w naszym mieście jest miejsce, gdzie rosną róże, tak zwana Różanka to właśnie w czerwcu warto się do niej wybrać, bowiem kwitnienie róż przypada na miesiące letnie, zazwyczaj czerwiec i lipiec. Niektóre gatunki kwitnienie powtarzają, a kwiatami róż można się cieszyć nawet do późnej jesieni, jeśli pogoda dopisze. Czerwiec to miesiąc, w którym można rozmnażać drzewa, krzewy, rośliny ozdobne, przycinać żywopłot, chcąc nadać mu odpowiedni kształt.

Pielęgnacja roślin latem

Latem nie wolno zapominać o regularnym podlewaniu naszych roślin, co niekiedy jest dość trudnym zadaniem. Bowiem miesiące letnie to czas wyjazdów, urlopów. Warto pomyśleć wcześniej i dać klucze znajomym czy komuś z rodziny, żeby chociaż dwa razy w tygodniu przyszedł zobaczyć  w jakim stanie jest nasz ogródek i podlał spragnione wody rośliny. Latem rośliny charakteryzuje szybki wzrost, dlatego też warto im go ułatwić, poprzez spulchnianie ziemi czy usuwanie chwastów. Ważne jest również baczne przyglądanie się roślinom, żeby sprawdzić czy nie stały się celem ataków szkodników lub chorób.

Letnie przygotowania do… wiosny

Lato to również odpowiednia pora żeby zacząć myśleć o przyszłej wiośnie. Dlaczego? Bowiem to właśnie na przełomie sierpnia i września powinniśmy kupić cebulki i pomyśleć o ich wsadzeniu do gruntu. Tak, żeby w przyszłym roku móc cieszyć się pięknie kwitnącymi tulipanami, hiacyntami, narcyzami i innymi roślinami cebulowymi. Sierpień oraz wrzesień to miesiące idealne na cięcie kwiatów, które chcielibyśmy, żeby zostały z nami na dłużej. Kompozycje wykonane z suszonych roślin mogą stanowić ozdobę każdego pomieszczenia przez cały rok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*