Kwiaty zimą w ogrodzie – zimą ogród nie śpi

Porady

Kwiaty zimą w ogrodzie – zimą ogród nie śpi

Kiedy już przygotujemy nasze kwiaty, rośliny ogrodowe do nadejścia zimy, zdawać by się mogło, że nic więcej nie musimy robić. Tymczasem ogrodnicy powinni doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że nawet podczas miesięcy zimowych trzeba opiekować się krzewami, drzewami, roślinnością w ogrodzie. Na każdym kroku jednakże na nie czyhają niebezpieczeństwa, w tym te związane z nadmiernymi opadami śniegu, co może doprowadzić do łamania się gałęzi. Oczywiście ośnieżone drzewa i krzewy wyglądają przepięknie, jednakże dla tych kilku chwil, kiedy na nie patrzymy nie opłaca się doprowadzać do połamania się gałęzi. Warto usuwać nadmiar śniegu z owych drzew, po prostu go strzepując.

Zimowe prace w ogrodzie

Zima to również odpowiedni czas na prace w ogrodzie. Nie wierzycie? Przecież to właśnie zimą należy bielić drzewa owocowe. Nie zapominajmy, że nasz ogród to nie tylko zieleń, ale również zwierzęta, które go odwiedzają. Tak jak w miesiącach letnich zależy nam na wizytach pszczół i motyli, tak zimą powinniśmy nakłonić ptaki do odwiedzania naszego ogrodu. Wystarczy tylko zapewnić im pokarm, postawić karmnik.

Trochę wiosny zimą

Zimą ogrodnicy nie powinni odpoczywać od kwiatów. Bo przecież to, że nie można zająć się odpowiednio tymi ogrodowymi, nie oznacza wcale, że pielęgnacji nie wymagają te, które mamy w domach. Kwiaty doniczkowe muszą być podlewane, choć rzadziej. Nie powinno się zapominać również o nawożeniu. Zimą możemy do naszych mieszkań zaprosić zimę za sprawą kwiatów cebulkowych. W sklepach często w tym czasie pojawiają się hiacynty, narcyzy czy tulipany. Co więcej sami możemy pędzić cebulki, żeby co kilka tygodni cieszyć się tym pięknym widokiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*