Kwiaty w ogrodzie na wiosnę

Porady

Kwiaty w ogrodzie na wiosnę

Wiosna to dla ogrodników i miłośników kwiatów zazwyczaj ulubiona pora roku i niestety najbardziej pracowita. Przede wszystkim nareszcie po zimie możemy wyjść do ogrodu i zająć się naszymi ukochanymi roślinami. Po drugie to właśnie wiosną zaczynają kwitnąć piękne okazy kwiatów cebulowych, tym smaym ogród wraca do życia. Pojawiają się przecież przebiśniegi, krokusy, hiacynty, nasze ukochane tulipany czy kompozycje szafirków z narcyzami. Ale na tym nie koniec.

Pojawiają się pierwsze kwiaty, kwitną rododendrony

Nie należy zapominać, ze to właśnie wiosną pojawiają się pierwsze liście wszystkich krzewów i drzew, co oznacza, że wszędzie zaczyna być zielono. Do tego właśnie wiosną kwitnie magnolia, która uważana jest przez wielu za najpiękniejsze drzewo na świecie. Każdy kto ma ochotę wybrać się do ogrodu dendrologicznego powinien to zrobić również wiosną. Bowiem w maju i czerwcu można będzie podziwiać tam pięknie kwitnące rododendrony, czyli azalie i różaneczniki, ponadto pachnące bzy i cudownie pachnące konwalie.

Sadzimy nowe rośliny, przycinamy stare – kontynuujemy prace w ogrodzie

Prace w ogrodzie można rozpocząć już w marcu, od przycinania drzew, przekopywania grządek czy wysiewu kwiatów. Należy rozpocząć od grabienia trawnika, usuwania resztek liści. Oczywiście bardzo często jeszcze w marcu leży śnieg, wówczas prace należy wstrzymać o kilka tygodni. Kwiecień to odpowiedni miesiąc na sadzenie krzewów iglastych oraz róż. Jeśli temperatura jest już wysoka możemy usunąć z kwiatów okrycia, igliwie, chociaż wiele ogrodników czeka z tą czynnością do maja. Maj oraz czerwiec to miesiące kiedy kontynuujemy prace w ogrodzie, wsadzamy nowe rośliny, przycinamy stare i cieszymy się widokiem pięknie już kwitnących kwiatów i krzewów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*