Jesienne porządki w ogrodzie

Porady

Jesienne porządki w ogrodzie

Ogrodnicy najwięcej pracy mają wiosną oraz właśnie jesienią, kiedy to trzeba przygotować ogród do nadejścia zimy. Kolorowe liście znacznie piękniej prezentują się na drzewach aniżeli na naszym trawniku. Pamiętajmy, że do naszych obowiązków należy usuwanie liści z pięknego trawnika, a jeśli o to nie zadbamy będziemy musieli długie miesiące spędzić na doprowadzeniu naszego trawnika do porządku wiosną. Żeby tego uniknąć wystarczy tylko trochę… posprzątać.

Prace porządkowe musimy zacząć już pod koniec września. Wówczas możemy już z powodzeniem usunąć pozostałości po przekwitniętych kwiatach, suche liście czy łodygi. Jesienią mamy do czynienia również z najbardziej obfitymi zbiorami owoców. Jest to czas robienia konfitur. Pamiętajmy, że wiosną i jesienią najlepiej jest również sadzić nowe rośliny, dlatego też jeśli chcemy, żeby w naszym ogrodzie takowe się pojawiły. Wrzesień i październik szczególnie upodobały sobie iglaki, drzewa liściaste.

Przygotowanie do zimy

Jesienią nasze rośliny zaczynają przygotowywać się do zimy, ustaje kwitnienie, pojawiają się często owoce, które zdobią krzewy przez całą zimę. Jest to czas kiedy temperatury są coraz niższe, więc i o okryciu krzewów, kwiatów prze zima należy nie tylko myśleć, lecz i owe myślenie wprowadzać w życie. Najlepiej spisuje się agrowłóknina oraz tradycyjne igliwie. Róże możemy dodatkowo kopczykować. Przygotowane do zimy rośliny i krzewy z pewnością nie zmarzną i będą znowu cieszyć nasze oczy już wiosną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*